صفحه نخستدرباره ماارتباط با ما
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 33624
 بازدید امروز : 132
 کل بازدید : 368680
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 1.0140
اخبار > کاهش 50 درصدي مكاتبات اداري با راه اندازي سامانه مالي الکترونيک (سام وب) در وزارت بهداشت


  چاپ        ارسال به دوست

کاهش 50 درصدي مكاتبات اداري با راه اندازي سامانه مالي الکترونيک (سام وب) در وزارت بهداشت

به گزارش خبرنگار وب دا، هادي سحابي ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: حجم گردش مالي وزارت بهداشت در سال 15 هزار ميليارد تومان است و استفاده درست از منابع مالي در اين وزارتخانه از اهميت ويژه اي برخوردار است.

وي افزود: به همين دليل، از 5 سال پيش، ايجاد يک سيستم مديريت مالي در دستور کار وزارت خانه قرار گرفت که نتيجه آن ايجاد سامانه "سام وب" (سامانه الکترونيکي مالي وزارت بهداشت) است.

سحابي اظهار داشت: با تحولي که طي 5 سال گذشته در وزارت بهداشت اتفاق افتاد، هم اکنون وزارت بهداشت به IT Flat (سطح يکساني از فناوري اطلاعات) در سطح مديران رسيده به گونه اي که در گذشته روساي ادارات در اين وزراتخانه داراي تحصيلات ديپلم بودند و هم اکنون تمام روساي ادارات فوق ليسانس هستند.

وي ادامه داد: سامانه "سام وب"، وب بيس (Web Base) است و بر پايه هدف ارائه اطلاعات به ذينفعان داخل و خارج وزارت بهداشت راه اندازي شده است.

مدير کل امور مالي و ذي حسابي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي ادامه داد: در گذشته 47 روز طول مي کشيد تا يک درخواست از مبدا به دانشگاه برسد که با اين سامانه مدت زمان لازم براي اين کار، يک روز شده است.

سحابي افزود: با راه اندازي اين سامانه، 150 هزار برگ از مکاتبات وزارت بهداشت از بين رفته و مکاتبات اداري وزارت بهداشت به ميزان 50 درصد کاهش يافته است همچنين فضاي فيزيکي امور اداري 36 درصد کاهش داشته و پرسنل امور اداري وزارت بهداشت نيز به ميزان 50 درصد کاهش پيدا كرده است.

وي ادامه داد: به رغم افزايش اعتبارات وزارت بهداشت در سال جاري، توليد سند به ميزان 44 درصد کاهش يافته است.

مدير کل امور مالي و ذي حسابي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي تصريح کرد: اين سيستم بر مبناي توليد، جمع آوري، آناليز و ارائه گزارش عمل مي کند و علاوه بر اطلاعات مالي، قابليت پشتيباني از اطلاعات غير مالي را نيز دارد.

وي گفت: از اين رو، اين سامانه مورد استقبال بسيار معاونت رياست جمهوري قرار گرفته و وزارت بهداشت نيز در تلاش است تا تمامي سيستم هاي خود را روي اين سامانه قرار دهد.

سحابي با اشاره به قابليت هاي سام وب، تاکيد کرد: با استقرار اين سامانه، به دليل ويژگي شفافيت، راه هر اختلاسي در کشور بسته مي شود. /203

 


١٢:٠٠ - پنج شنبه ٢٩ دی ١٣٩٠    /    شماره : ٥٤٩٨٧    /    تعداد نمایش : ٨٢٧خروج
 

تهران - شهرك غرب - خيابان سيماي ايران -  بين فلامك و زرافشان - ستاد مركزي وزارت بهداشت - طبقه سوم